Путин: Случувањата во Париз се монструозни


Рускиот претседател Владимир Путин изрази сочувство поради монструозните терористички напади во Париз и му упати зборови на солидарност на францускиот претседател Франсоа Оланд.slike_svet_6_vladimir_putin1_939301746

Случувањата во Париз се монструозни, Русија сочувствува со патењето на Франција, рече портпаролката на рускиот министер за надворешни работи, Марија Захарова.

-Читаме страшни вести од Париз. Бројот на мртвите во експлозиите расте. Земањето заложници во театарот е монструозно, напиша Захарова на својот профил на Фејсбук.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1