Шокантно видео од пукањето во ресторанот во Париз


Полицијата официјално потврди дека во дел од Париз се случиле седум терористички напади, и дека два биле самоубиствени, а еден бомбашки.

Бен Грант бил со својата сопруга во ресторанот која почнал нападот. За среќа преживеале и сведочеше пред камерите на „Би-Би-Си“.

-Седев со сопругата во ресторанот кога ни беше кажано дека луѓе од автомобили отвориле огна на ресторанот. Внатре има многу мртви луѓе. Да бидам искрен хорор е таму. За среча бевме во задниот дел од ресторанот и не можев се да видам но ги слушнав истрелите. Погодените луѓе паѓаа околу нас. Ние ја ставивме масата на глава и така се обидувавме да се заштитиме. Подоцна полицијата ни помогна да се пробиеме бидејќи таму има многу мртви тела.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1