Путин згрме – им даде отказ на десетмина генерали


Рускиот претседател Владимир Путин им даде отказ на десетмина генерали од Истражниот комитет, Министерството за вонредни состојби и од Министерството за внатрешни работи.

Според претседателската уредба објавена на официјалниот портал за правни информации на Русија, шестмина се отпуштени од Министерството за вонредни ситуации, четворица од Министерството за внатрешни работи и еден од истражниот комитет.

Рускиот претседател им додели ранг на генерал-мајор и генерал-потполковник на 16 припадници на полицијата, пренесува „Спутник“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1