Работела 4 работи – починала додека одмарала меѓу смени!


maria-fernandesАмериканката Марија Фернандес (32), со потекло од Португалија починала во својот автомобил од гушење со јаглерод моноксид, додека спиела на пауза меѓу смени.

32-годишната Марија работела четири работи и според зборовите на една колешка, се случувало да не спие по неколку денови.

Нејзиното тело го пронашле на паркинг, а се претпоставува дека дошло до мешање на опасни гасови со гасот кој го имала во колата

Иако имала повеќе од исцрпувачки дневен ритам, денот кога умрела бил првиот пат во четири години кога не се појавила на работа.

Работела во три продавници за брза храна и се случувало да работи до шест наутро, да спие неколку часа во автомобилот и да тргне на друго работно место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1