Рачна бомба разнесе мајка и син – две дечиња се борат за живот


Мајка и син загинаа, а уште две дечиња се повредени кога дошло до експлозија во населба во Осијек. Трагедијата се случила во семејната куќа.bomba mk

Кога стигнале на местото на настанот, по пријавата која ја добиле во 11 часот и 37 минути, полицајците нашле мртва жена и мало детенце, а уште две лица лежеле на подот со тешки повреди.

Се уште нема информации како дошло до активирање на бомбата, дали се работи за несреќен случај, дали намерно е активирана или пак некој ја фрлил во домот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1