Рането момче во Скопје


Осуманесетгодишно момче од Скопје е згрижено во болницата „Св. Наум Охридски“.

Тој со нож бил ранет во десната нога, а имал и скршеница на долна вилица.

Повредениот изјавил дека синоќа на булеварот Кочо Рацин бил нападнат од неколку насилници, кои го истепале, раниле и ограбиле.

policija-skopje1-540x320

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1