Распишани претседателските избори – ќе бираме на 13 април


izboriПретседателските избори ќе се одржат на 13 април. Ова денеска го истакна претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски по потпишувањето на Решението за распишување избор на претседател на Република Македонија.

– Решението за распишување на изборот ќе биде доставено до Државната изборна комисија (ДИК) како орган за спроведување на изборите, како и до министерствата за надворешни работи и за правда, рече Вељаноски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1