Еден загинат, двајца во болница, повредени 4 пешаци по сообраќајката кај Мавровка (Видео)


Возачот на возилото „Застава“ им подлегнал на повредите здобиени во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу девет часот во Скопје на крстосницата меѓу булеварите „Крсте Мисирков“ и „Гоце Делчев“, во близина на трговскиот центар „Мавровка“

Screenshot_11

Во сообраќајката учествувале три патнички возила и четворица пешаци кои во тој момент преминувале преку еден од булеварите.

Возилата се движеле од Битпазар кон Центар,  а засега се уште се непознати причините за истата. Поради сообраќајкатат, блокиран е сообраќајот од судовите кон Битпазар и во обратна насока.

Првично три лица биле пренесени во Ургентниот центар и во Градска болница.Полесно се повредени и четири пешаци.

Почина еден од повредените во сообраќајката кај Мавровка (Фото)

Видеото од местото на несреќата го објави телевизија Алсат-М

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1