Почина еден од повредените во сообраќајката кај Мавровка (Фото)


soobrakjajka mavrovka

Screenshot youtube

Возачот на возилото „Застава“ им подлегнал на повредите здобиени во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу девет часот во Скопје на крстосницата меѓу булеварите „Крсте Мисирков“ и „Гоце Делчев“, во близина на трговскиот центар „Мавровка“

Во сообраќајката учествувале три патнички возила и четворица пешаци кои во тој момент преминувале преку еден од булеварите.

Возилата се движеле од Битпазар кон Центар,  а засега се уште се непознати причините за истата. Поради сообраќајкатат, блокиран е сообраќајот од судовите кон Битпазар и во обратна насока.

Првично три лица биле пренесени во Ургентниот центар и во Градска болница.

Screenshot_12

Screenshot youtube

Screenshot_11

Screenshot youtube

Screenshot_10

Screenshot youtube

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1