Видео од местото на несреќата кај Мавровка – едно лице почина, неколку повредени


Тешка сообраќајна несреќа се случи доцна вечерва на фрекфентната крстосница кај трговскиот центар Мавровка во Скопје

soobrakajka-mavrovka1

Во инцидентот учествуваа три автомобили – голф, пасат и застава 101, кои имаат тешки оштетувања.

Неколку повредени лица, некои тешко, беа превезени со итна помош кон болниците во Скопје. Како што претходно јави телеграф.мк едно од лицата им подлегнало на повредите.

Почина еден од повредените во сообраќајката кај Мавровка (Фото)

Видеото од местото на несреќата го објави телевизија Алсат-М

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1