Сообраќајка кај Мавровка има и повредени


soobrakjajka mavrovkaСообраќајката што пред неколку минути се случи на раскрсницата кај Мавровка на Бит Пазар, помеѓу автомобили пасат караван и голф, ја принуди полицијата да го запре сообраќајот, известува zase.mk.

Возилата се движеле од Битпазар кон Центар,  а засега се уште се непознати причините за истата. Поради инцидентот, блокиран е сообраќајот од судовите кон Битпазар и во обратна насока.

Во сообраќајката има и повредени, кои со возила на Брза помош се транспортираат кон Ургентен центар,

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1