Пронајдоа тајна соба во домот: Во неа се крие тајна стара 70 години (фото)


Кога се доселиле во оваа куќа во Норвешка, сопственикот им навестил дека во куќата постои тајна соба.

soba-1Па кога ќе слушнете нешто вакво, што прво ќе направите? Нормално, ќе ја пронајдете тајната соба. Новите сопственици ја пронашле, а таму ги пречекало вистинско изненадување.

Тие пронашле тајна соба која датира од Втората светска војна. Со оглед на тоа дека куќата е во Норвешка, најверојатно тајната соба била користена од некое тајно здружение против Нацистите додека Германија ја окупирала земјата.

Во оваа соба бил пронајден и натпис на кој пишувало: „Ако имате лош стомак, не влегувајте“.

Тајната соба била пронајдена на таванот, а во истата се влегува преку скриена врата.

Фотографиите кажуваат се.

soba

soba-3 soba-2

soba-1

soba-6

soba-5

soba-4

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1