Распродажба во УЈП: На јавна аукција околу 85 предмети по багателни цени


Управата за јавни приходи на 27-ми април ќе одржи јавна аукција на која ќе бидат понудени голем број движни и недвижни предмети по мошне примамливи цени.

Овој пат, на аукцијата се нудат околу 85 предмети, меѓу кои станови, градежни и земјоделски површини, автомобили, цистерни, куќен инвентар, компјутери, телевизори, машини, уметнички слики, солариуми и друго.

Последен рок за пријавување на јавната аукција е 20.04.2018 година.

За да ја погледнете комплетната листа на предмети и цени по кои тие ќе се продаваат, кликнете тука.
http://www.ujp.gov.mk/files/attachment/0000/1085/08-2620_1_Oglas_br.04_za_prodazba_na_dvizni_i_nedvizni_stvari_10.04.2018.pdf

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1