Разбојници во униформа и со пушки упаднае во куќа во Арачиново


Неколкумина непознати униформирани и маскирани разбојници, од кој едниот вооружен со автоматска пушка, упаднале во куќа во Арачиново.

во саботата околу 21:00 часот Разбојниците насилно ја отвориле влезната врата, на куќата на 86-годишниот С.К.

го удриле С.К. во пределот на лицето и притоа му побарале пари.
Потоа, влегле во дневната соба превртеле се и ја претресле витрината, а откако не пронашле ништо, од претсобјето одзеле секира и чекан, по што го напуштиле лице местото.
Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Макфакс

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1