Редици на Табановце и ПАТАРИНАТА кај Куманово – се чека по половина час


На граничниот премин Табановце за излез од државата има задржување од околу 30 минути, а на останатите гранични премини и покрај зголемената фреквенција, нема подолги задржувања за влез и за излез, соопшти Автомото сојузот на Македонија во извештајот за состојбата на патиштата во 18 часот.granica carina tabanovce mk

Информацијата се однесува само за македонската страна на премините.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по наместа влажни коловози, информира АМСМ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1