Регистрирани неколку нови земјотреси попладнево на Балканот


Словенија, Подгорица, Турција… Балканот не престанува да се тресе.zemjotres5466

Земјотрес попладнево е регистриран во Љубљана со јачина од 1,9 степени според Рихтер, неколку потреси во Турција, како и потрес во Подгорица со јачина од 2,5 степени.

Земјотрес имаше и во Италија со интензитет од 2,5 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1