РЕЦЕПТ – Слатки новогодишни колачиња


Потребно:
450 грама брашно
200 грама путер на собна температура
100-120 грама шеќер на кристали
1 јајце
1 капсула течна ванила
1/2 пакетче прашок за пециво
солkolace nova godina

Подготовка:
Мекиот путер измешајте госо шеќер до добивање “мек крем”.
Додаваме јајце и ванила, продолжуваме со мешање до добивање на хомогена смеса.
Во сад ставете брашно, малку сол и прашок за пециво.
Помешајте го брашното со мешавината со јајце, замесете.
Распостелете го готовото тесто во фолија и оставете за час-два во фрижидер да се излади и затегне.
Извадете гп тестото и замесете нежно на набрашнена површина рамномерен слој.
Исечете ги саканите фигури и подредете во послужавник, претходно обложен со хартија за печење.
Печете во загреана рерна на 180 степени до подготвеност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1