Новогодишни елки низ целиот свет


Париз

Грандиозната елка се наоѓа во познатиот трговски центар „Galeries Lafayette“.pariz elka

Сингапур

Блескавата елка е украсена со 28.000 сваровски кристали.singapur elka

Сиднеј

Најнаселениот град во Австралија има новогодишна елка од Лего коцки.sidnej elka

Лондон

Кристофер Бејли, креативниот директор на Burberry, беше задолжен за изгледот на елката во хотелот „Claridge’s“. Елката е создадена од над 100 сјајни чадори.london elka

Њујоркnjujork elka

Вашингтон vasington

Бејрутbejrut

Вилнусvilnus elka nova

Будимпештаbudimpesta elka nova

Раквере23

Боготаelka bogota nova

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1