Роденден и на Шешељ – ги частел со прасе Хрватите


” Воислав секоја година за роденден си ги части осудениците од неговиот спрат, изјави Јадранка Шешељ. Но меѓу славениците немало Срби зошто ги нема на катот каде е Шешељ,,

Лидерот на Српската радикална партија во Хаг наполни 58 години, а како дознава Telegraf.rs славел само со Хрватите.

Ова е 10 роденден по ред што тој го прославува зад решетки во Шевенинген.

Било велат многу весело, Шешељ не јадел и пиел премногу зошто така му рекле лекарите ама не пропуштил осудениците да ги почести со прасечко, а повеќето од гостите биле хрватски осуденици.

Еден од неговите најдобри пријатели во затвор е Младен Налетилич Тута, иако тој е обвинет за воени злосторста од спротивната страна.

Јадранка се чула со сопругот и му посакала што побргу да се врати во Србија и да слават родендени заедно.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1