Родила дете ѓавол – со 4 недели оди, испушта оган и има страшен глас (Фото)


Колумбијката Ана Ферија Сантос (28) од градот Лорик во близина на карипскиот брег родила машко дете –ѓавол, кое проодело после само 4 недели, испушта застрашувачки звуци и може да произведе оган. По зборови на мајката, мајчинската среќа се претворила во страв бидејќи се сомнева дека зад детето се крие антихристот.

Исто како во легендарниот филм за момчето ѓавол Дамјан, детето на Ана е страв и трепет во семејството. Сам си станал од креветчето и почал да оди, знае сите присутни да ги исплаши со уроклив поглед и стравичен глас.

,, Тој оди како возрасен човек, често се крие под креветот, се крие во куфери, во машината за перење, во фрижидетот како намерно да сака да не преплаши, а јас неможам да го контролирам,, изјавила Ана за локалната радиостаница.

И соседите биле исплашени за својата безбедност, тврдат дека детето е запоседнато од зли демони бидејќи испушта оган.

,, видов запалени делови на неговата гардерова, а случнавме дека секаде каде што седи остава трагови на изгорено на местото, а и по рацете има изгореници од оганот кој го испушта,, изјавил сосед


поради стравот соседите неколкупати ја нападнале Ана и нејзиниот сопруг Оскар Паленсија Лопез, фрлале камења на куќата и се обидуваат да ги натераат да се иселат од Лорика и да заминат што подалеку.

колумбијската полиција и Католичката црква одбиле да потврдат или дискутираат за тоа дека во детето има црна магија, но лекарите одлучиле да спроведат истрага како детето покажало одредени способноси како одењето толку бргу по раѓањето.

Цел тим составен од психолози, социјални работници, нутриционисти, адвокати исто така ќе работат на овој необичен сличај. Прокоментирале само кусо дека детето навистина има чудни знаци несвојствени за дете на негова возраст.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1