Родителите немаат пари за погреб – детали како да помогнете на достоен погреб на Иван


Финансиска помош за достоен погреб и за семејството на Иван (16) кој вчера беше прегазен кај Католичка собираат неговите најблиски. Преку апели на социјалните мрежи, се бара од они кои можат со скормни донации да му помогнат на неговото семејство полесно да помине низ овој многу тежок период.

katolickapregazen
Неговиот погреб ќе биде утре, а неговите соученици, утре во 7:30 часот се собираат во ГУЦ Здравко Цветковски од каде секој ќе ги приложи партие кои успеал да ги собере како донација.

Сите оние кои сакаат да му помогнат на неговото семејство треба да отидат во скопската населба Трнодол, каде во близина на куќата на Иван има продавничка каде што има отворена кутија за донации.

За повеќе информации можете да му се јавите на Михаил, чиј телефонски број беше оставен как оконтакт на социјалните мрежи – 070/395-157

ФОТО: Ова е момчето прегазено кај Католичка – се бара финансиска помош за погребот

Џипот возел со огромна брзина, немало знаци на кочење – Детали за сообраќајката во која загина 16 годишник

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1