ФОТО: Ова е момчето прегазено кај Католичка – се бара финансиска помош за погребот


На социјалните мрежи кружи апел за помош на родителите на загинатото момче кај Католичка црква. Шестнаесетгодишниот Иван Билински е момчето кое вчера трагично го загуби животот.

ivan500

-Драги пријатели, родителите на момчето кое настрада вчера кај Католичка, Иван Билински, немаат доволно финансии да го организираат неговото последно испраќање! ВЕ ЗАМОЛУВАМ да помогнеме, кој колку може, бидејќи на родителите не можеме да претпоставиме како им е, а нивната финансиска состојба е незавидна. Ги замолувам порталите кои досега ги пренесувале моите статуси за разно разни глупости, да го пренесат и овој, за да му овозможиме на Иван Билински достојно заминување од овој свет. Лице за контакт: МИХАИЛ 070/395-157. Ве молам споделете!!!, пишува водителот Дамјан Дренковски.

Родителите немаат пари за погреб – детали како да помогнете на достоен погреб на Иван

Џипот возел со огромна брзина, немало знаци на кочење – Детали за сообраќајката во која загина 16 годишник

fb1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1