Роналдо ја продаде златната коапчка а парите ги подари на децата на Палестина


Престижниот трофеј кој Роналдо го доби за своите 40 голови во 2011 е продаден на аукција за 1,5 милиони евра. Парите фудбалерот ги намени за школување на децата во Палетсина. Ова е објавено на сајтот на популарниот фудбалер Кристијано Роналдо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1