Рози О`Донел доживеала срцев удар


Познатата актерка Rosie O’Donnell доживеа срцев удар. Оперирана е, и бил вграден и стент, а на својот твитер напишала ,, вистинско чудо е што не умрев,,

Познатата водителка почуствувала болки во градите, ни не повикала брза помош туку на интернет на гугл барала дијагноза за нејзините симптоми. Ги имала сите показатели дека доживува срцев удар. Лекарите утврдиле дека 99 насто од артеријата и бил блокиран. Веднаш е оперирана. Навистина Рози имала среќа со оглед на фактот што инфарктот кој таа го доживела го нарекуваат ,, создавател на вдовици,, поради фактот што мал број од луѓето со овој тип на срцев удар преживуваат.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1