Руковска: Лично мислам дека парите од Рекет се потрошени


Шефицата на организираниот криминал Вилма Русковска во денешното гостување во 24 отворено потврди дека никој официјално досега не понудил спогодба за случајот „Рекет“, како и дека парите не се пронајдени.

Во врска со тоа дали клучните искази против Јанева се од нејзината колешка Лиле Стефановска и обвинетиот Кичеец, Русковска рече:

  • „Тие не дале исказ на главна расправа, не можам да зборувам за искази на главна расправа, судиите треба да ги слушнат тие искази во судница“ – рече Русковска.

Таа вели парите не се пронајдени и лично мисли дека се потрошени.

  • „Лично мислам дека тие пари се протошени“ – рече Русковска.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1