Русите го урнаа споменикот на Стив Џобс (Видео)


spomenik-stivРускиот „Ајфон споменик“, на основачот на компанијата „Епл“, Стив Џобс во Санкт Петербург, е отстранет затоа што минатата недела новиот директор на компанијата Тим Кук, објави дека е хомосексуалец и дека се гордее со тоа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1