Русите прават вотка ,,Гангнам стајл,,


Руската компанија ,,Рос Патент,, сака да произведува вотка која би ја нарекла ,, Опа ГАНГНАМ стајл,,

rusija-votka-ros-patent-gangnam-stajl-reper-saj-1356552276-245985Тие и официјално побарале дозвола да ја регистрира вотката под тоа име, но ќе мора да побараат дозвола и од јужнокорејскиот рапер Псај кој ги има правата на името. Инаку русите сакаат под ова име да произведуваат цела палета пијалоци, коктели и се што оди со нив.

Компанијата изјавила дека чека одобрение од Псај и нема да ја регистрира марката доколку раперот не се сложи со тоа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1