Russia Today со дрон го снимила денешниот протест во Скопје – еве ја нивната проценка за бројка


Рускиот медиум Раша тудеј објави видео за кое се вели дека со дрон е сниман денешниот протест на опозицијата пред Владата

Прикажувајќи видео снимка снимена со дрон, телевизијата „Раша тудеј“ пренесува информација дека денеска во Скопје на протестот организиран од опозицицискиот лидер Зоран Заев учествувале 20.000 лица.

Screenshot_35

 

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1