Сабота: Дедо Мраз ќе спушти од врв на зграда во Скопје (Видео)


Оваа сабота, на 15-ти декември 2012 година во 13:00 часот во агендата на Дедо Мраз стои дека ќе допатува во нашата држава, а како прв град ќе го посети Скопје, пишува радио.мк.

dedomrazПоради тоа што Трговскиот центар Соравија е модернизиран и нема оџак, Дедо Мраз ќе се спуштел со јаже од кровот на зградата и од својата волшебна вреќа ќе подели многу подароци и изненадувања.

Понесете ги со себе своите желби, а тој со своите патници ќе ни приреди настан исполнет со многу музика, магија, илузија и танцување, пишува радио.мк.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1