Само Џафери од државниот врв дојде на традиционалниот божикен ручек кај г.г. Стефан


Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска присуствуваше на празничен прием приреден од Архиепископот охридски и македонски, г. г. Стефан.

Приемот беше организиран по повод Рождеството Христово – Божик и празникот на св. првомаченик Стефан

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1