Самоубиец се фрлил од 10 кат – паднал врз 7 год девојче – загинало на место


Седумгодишно девојче од Јужна Кореја загина пред зградата во која живее, откако на неа паднал самоубиец, кој скокнал од десетти кат на повеќекатница во јужниот пристанишен град Бусан.

seulЧетириесет годишниот маж скокнал синоќа од својот стан на десеттиот кат и при падот на земја удрил диретко во ќерката на неговиот сосед, која со таткото влегувала во зградата.

Самоубиецот, кој е идентификуван по презимето Јанг, починал на лице место, а девојчето е префрлено во болница, каде е прогласено за мртво по пристигнувањето.

Јужна Кореја има највисока стапка на самоубиства со речиси 50 случаи дневно, односно 33,5 отсто на сто илјади самоубијци меѓу земјите членки на Организацијата за економска соработка и развој во 2010 година.

Сител

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1