Сара Марковска ја однесе првата награда на Макфест – Видео


 

Младата Сара Марковска со нејзината ,, После него,, ја однесе првата награда на годинешниот Макфест.  

Тамара и нејзината спектакуларна изведба на песната ,,Готово е,, освои неколку награди. Освен наградата Тоше Проески за најдобар вокален изведувач ја однесе и првата награда од жирито како и втората награда од публиката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1