Сателитот на НАСА сними необичен објект на Месечината (Видео/Фото)


На Youtube се појави видео на кој сателитот на НАСА кој орбитира околу месечината, забележува чуден објект на површината.


Некои од експертите веруваат дека се работи за градба, затоа што како што сликата се приближува, објектот има изразит хексагонален облик.

Откако покојниот Нил Армстронг за прв пат зачекорил на Месечината, а со него и човештвото, полека се навираа разни теории на завери за тоа што се случува горе на месечината. Има дури и извештаи за тоа како Армстронг и Олдрин забележале нешто што ги потсетува на НЛО, но од НАСА ваквите извештаи никогаш не беа потврдени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1