СДСМ бира нов лидер денес


СДСМ избира нов претседател –  Тројца кандидати – Зоран Заев, Зоран Јовановски и Кире Наумов ќе ја водат битката за да добијат мнозинство меѓу делегатите. Игор Ивановски се откажа од кандидатурата вчера велејќи дека единството на партијата е најважно.

Конгресот на Социјалдемократите ќе се одржи во Холидеј ИН.

sdsm-naslednik1-640x320

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1