ФОТО: Родена е идентична четворка!


Шансите да се роди идентична четворка се 70 милиони спрема еден, а токму тоа им се случило на Шерон и Џулијан од Велика Британија.

Откако со години се бореле со неплодност и потрошиле над 40.000 фунти на вештачко оплодување, конечно се случило чудо и Шерон забременила. Изненадувањето било уште поголемо кога среќните родители дознале дека очекуваат четворка!

 cetvorkata

На среќата и немало крај, а тие веднаш почнале да се подготвуваат за новото бебе. Но изненадувањата не престанале таму, па на еден од првите прегледи докторите им откриле дека ќе имаат четворка!

А колку ова да не било доволно чудо, докторите им соопштиле дека се работи за две идентични момчиња и две идентични девојчиња!

1cetvorkata

Шансите за ова да се случи се 70 милиони спрема 1!

Џејмс, Џошуа, Лорен и Емили се родени 11 недели порано, но тие се во одлична здравствена состојба и веќе се дома со своите родители, 8 недели по нивното раѓање.

Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1