СДСМ најостро го осуди инцидентот во којшто е пукано во Тодоров


СДСМ соопшти дека најостро го осудува инцидентот во којшто е пукано во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

„Недозволиво е употреба на оружје и посегнување по нечиј живот, од која било причина, какви што се првичните информации за случајот. Повикуваме на институционално решавање на проблемите. Очекуваме надлежните органи целосно да го расветлат инцидентот“, соопшти СДСМ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1