Македонец ќе го смени полот – Операцијата закажана за во сабота


За прв пат во земјава во клиничката болница „Аџибадем Систина“, ќе се изведе хируршка интервенција за промена на пол.

Како што дознаваме, станува збор за кандидат кој ќе го смени полот и од маж ќе стане жена. Кандидатот е македонски државјанин.

Интервенцијата ќе се изведе во рамките на Симпозиумот за генито-реконструктивна хирургија која од 1 до 3 јуни се одржува во клиничката болница „Аџибадем Систина“.

Овој најнов медицински дострел во земјава ќе биде презентиран в сабота во амфитеатарот на Клиничката болница „Аџибадем Систина“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1