Се апсат инспектори: Голема акција во Пазарна инспекција


lisice-hapsenje-1332406808-138190Екипи на Крим полиција, Алфи и и службеници од Одделот за стопански криминал при Министерството за внатрешни работи во моментов спроведуваат голема акција во Пазарна инспекција.

Според информации на Нетпрес се апсат инспектори, за кои постојат сомнeвања дека незаконски ја извршувале својата работа.

Од Министерството за внатрешни работи најавија повеќе информации во текот на денот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1