СЕ БАРА СКОПСКАТА ПЕПЕЛАШКА- Чевличката и е во автобус на ЈСП (ФОТО)


50011755159_101531586387187

foto – Sitel

Наместо бројот на автобусот, прво нешто што ќе ви падне во очи е овој чевел изложен во кабината кај шоферот.

Не се знае дали оваа чевличка е на некоја скопска пепелашка или пак е ставена поради штос во градскиот автобус на ЈСП-Скопје.

Го запрашавме шоферот каква приказна се крие позади чевличката, но наместо одговор добивме слатка насмевка.

Screenshot_149

foto – Sitel

Едно е сигурно- досега не се јавила ниту една кандидатка за чевличката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1