Се бара жена убиец – турнала маж под воз во метро (Видео)


Полицијата во Њујорк во петокот објави видео снимка на жена осомничена за убиство, која на една станица на подземната железница турна човек под воз.

abc_train_suspect_dm_121228_wg
Безбедносната камера ја снимила синоќа жената која го извшрила убиството. Очевидци велат дека таа ја следела жртвата, потоа се качила на една клупа и го турнала човекот во моментите кога возот доаѓал.

Полицијата наведе дека човекот, по се изгледа, не се посомневал во ништо. Засега не е познато дали некој од останатите патници се обидел да му помогне.

Жртвата се уште не е идентификувана поради лошата состојба на телото.

Осомничената жена е со крупна градба, по потекло Латиноамериканска на возраст од околу дваесетина години. Се уште не е утврдено дали ја познавала жртвата.

Ова е второ вакво убиство во Њујорк во текот на месецот, откако на 3 декември на станицата на Тајмс сквер под воз беше турнат Ки-Сук-Хан (58)

Макфакс

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1