Се фрлил на кровот на комбето за да ги спречи крадците да му го украдат – успеал (Фото)


Очаен возач на комбе држејќи се само за ивиците околу 2 километри се возел на кровот на своето комбе кое крадци сакале да му го украдат. Целата драма била регистрирана и фотографирана од уличните безбедносни камери.

Полскиот доставувачот носел чевли за Англија и комбето го паркирал пред хотелот во градчето Вилемомбле каде требало да преспие. Погледнал од прозорецот и видел како крадци му го обиваат комбето. Бос и само по мајца истрчал надвор и успеал да се качи на кровот.

Едвај се додржал додека крадците возеле брзо низ улиците. Поминале неколку километри и крадците застанале на црвено светло. Човекот тогаш скокнал ја отворил вратата и го грабнал возачот за гуша. Другитот крадец избегал.

Портпаролот на полицијата во Париз ијавил дека човекот го чувал крадецот се додека не дошла полицијата.

,, го фати и крадецот а си ја зачува и робата која ја пренесувал а која крадците сакаа да ја украдат,, изјавиле во полицијата.

 Крадецот е во притвор, а се трага и по соучесникот. Човекот си го продолжил патот накај Англија.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1