Се извлекува телото на удавеното детенце – заглавено во кал под куќата


Во Шипковица моментално се извлекува детенце заробено од калта поради поплавите од куќа, јавува порталот Interesno.com.mk

порталот јавува дека екипите од Дирекцијата за заштита и спасување ја расчистуваат калта под една куќа, каде наводно имало дете настрадано од поплавите. Поради калта и сметот кој ги донесоа поплавите службите отежнато ја извршуваат работата

Foto - www.Interesno.com.mk

Foto – www.Interesno.com.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1