Се нуди 2 милиони награда за информации за убиецот на Кристина


Министерството за внатрешни работи на Србија распиша награда за граѓаните кои ќе достават релевантни податоци за убиецот на Кристина, младата девојка која беше убиена на бензинска пумпа.
Два милиони динари за оној кој ќе даде точни информации, со што ќе помогне да се фати убиецот.

20-годишната девојка беше убиена ноќта меѓу 25. и 26. мај. Откако крадци влегоа во бензинската, го земаа дневниот промет, па на излегување во турканицата ја застрелаа кристина во глава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1