Се огласи Заев: Од следниот месец 14.500 денари минимална плата


Честитки до сите работници и работнички! Законот за минимална плата е изгласан во Собранието. Ова денеска го напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

  • Уште од следниот месец минималната плата ќе изнесува 14.500 денари. Секој граѓанин заслужува да има пристоен живот, затоа минималната плата од 9.500 денари на почетокот на мандатот, ја зголемивме на 14.500 денари. Го подобруваме животниот стандард на граѓаните и продолжуваме да се бориме Северна Македонија да стане поубаво место за сите, напиша Заев.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1