Се плашам дека ќе станам инвалид: Аца Лукас има сериозни здравствени проблеми


Здравјето на Аца Лукас е сериозно загрозено па пејачот често посетува доктор, а заедно со својата сопруга Соња се бори да го надмине овој тежок период.

aca500

Соња и Аца надминаа брачна криза и сега повторно се под ист покрив со својата ќерка Викторија, а сега со заеднички сили сега се борат за пејачот да биде подобар.

– Имам дискус хернија и страдам од неподносливи болки. Мислам дека ќе мора да одам на операција, но точно ќе знам овие денови, – изјавил Лукас за српски Курир.

Поранешниот член на „Ѕвездите на Гранд“ се плаши дека ќе заврши во инвалидска количка. Ќерката Викторија била најмногу исплашена за животот на пејачот.

– Еден ден имав толку многу болки што почнав да врескам, а потоа приметив дека Викторија е во близина. Навистина се уплаши, но моите девојки сопругата и ќерката навистина се грижат за мене, јас сум во најдобри раце.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1