СВЕТОТ ВО ШОК: Тинејџер присилен да биде бомбаш сампубиец – плаче пред чинот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)


Џафар Ал Тајер беше тинејџер кога му наредија да умре. Џихадистите го натерале да биде бомбаш самоубиец.

За време на напад на едно село во Сирија на Тајер му наредија да се разнесе со експлозив. Тој не замина во смрт желен за мачеништво. Сосема спротивно.tajer2tajer5

Му било наредено да вози тенк полн со експлозив низ селото Фуа кое било под опсада. Неговото лице пред да го даде гасот покажува дека би дал се само да излезе од возилото. Неколку минути подоцна се гледа голема печурка која покажува дека џихадистите од групата на Имам Букрија Џамат којс е бори на страна на Ал Каеда ја исполниле нивната мисија. Момчето го загуби животот.

Снимката настанала за да се покаже како момето заминало во славна смрт. Реакциите на луѓето, секако, беа сосема поинакви.tajer4_jpg

Последниот поздрав на момчето, со прст вперен во воздух како симбол на славење на бога, брзо е сменет со неговото престрашено лице.

Тинејџерот се врти околу себе и сфаќа дека нема да живее уште долго. Плаче додека соборците го убедуваат да се убие и однесе со себе и други во смрт.

За тоа колку џихадистите свесно го жртвувале Тајер покажува и фактот дека има две снимки, снимани од две различни локации.

А неговото лице раскажува приказна потешка од секој кадар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1