Се појавија змии среде зима во битолско


Змија долга метар и половина се појавила деновиве во Пелагониската низина, на територијата на општина Новаци, јави битолската телевизија Тера.

zmija bitolaДа беше лето, оваа вест за змиите во битолско ќе беше сосема нормална. Но, среде зима да се појават змии, за кои знаеме дека топлите и жешките денови се идеални за нив, е тоа е вистинско чудо, се вели во веста на Тера.
Притоа се наведува дека долгата змија се појавила онаму каде што во зима вообичаено е најстудено.
Промената на климата освен што влијае на нашето здравје и расположение на човекот, таа го поремети и животинскиот свет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1