4 деца повредени во експлозија на тобоган на надувување во игротека


Четири деца денеска се полесно повредени кога експлодира тобоган за деца на надувување на Белградскиот саем, потврди српското МВР.

1112717-toboganПовредените деца се пренесени на Институтот за мајки и деца и на Ургентниот центар, а според првите информации, нивната состојба е стабилна.

Во Итна помош потврдиле дека веднаш по дојавата за несреќа, на местото на експлозијата, упатени се две екипи на Итната помош и дека засега нема детали за несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1