Се породила на работа и добила отказ


Менаџерката Тара Тан во март се породила во луксузен хотел во Њујорк каде била вработена и добила отказ! Сега го тужи хотелот и бара 10 милиони долари отштета од хотелот.

Тан тврди дека во хотелот работела повеќе од 100 часа неделно и помогнала и кога хотелот се градел. А на работа одела дури и во поодмината бременост иако лекарот и забранил. Кога добила болки за време на работата немало време да се пренесе во болница и била породена во една од хотелските соби.
по 3 дена се вратила на работа. набргу потоа ја обвиниле дека краде кутии и и дале отказ.

Сега ги тужи и бара 10 милиони долари отштета.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1