Се продава Мерцедесот што го возеше Тоше (Фото)


Мерцедесот кои пред неколку години беше управуван од најголемата балканска ѕвезда Тоше Проески наскоро ќе се најде на интернет лицитација.

Сегашниот сопственик одлучи да го продаде автомобилот, кои го купил од Тоше пред да загине. На една од фотографиите се гледа бројаница со крст која виси на ретровизорот, многоо го прашале сопственикот да не случајно бројаницата му припаѓала на пејачот? Одговорот бил: „За жал не, автомобилот беше празен и чист, Тоше немаше ништо заборавено во него“.

 

Мерцедесот е „СЛК 200“ од 2004 година, има поминато 50.000 километри и сопственикот е горд што токму тој го поседува автомобилот со кој некогаш управувал Проески.

Почетната цена на автомобилот ќе биде 30.000 евра а лицитацијата ќе започне кон почетокот на месец септември.

извор – многоо.мк

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1